Historia firmy

Historia firmy Usługi Transportowe Marek Graczyk zaczęła się we wrześniu 1994 roku. Wtedy to obecny właściciel firmy P. Marek Graczyk otworzył i zarejestrował w dawnym województwie płockim firmę transportową i zaczął świadczyć usługi przewozowe na terenie całej Polski.

Z czasem przybywało nam pomysłów i klientów. Zdobyliśmy doświadczenie i zaufanie na rynku transportowym.

W 2002 roku zostaliśmy członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych
i Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.

W 2004 roku postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszej działalności o usługi przewozowe na terenie Unii Europejskiej. Przystąpiliśmy również do Łódzkiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych
i Spedytorów.

W 2005 roku w celu sprostania wygórowanym wymaganiom naszych kontrahentów rozszerzyliśmy działalność świadczenia usług na tereny Europy Wschodniej oraz Azji.

W 2009 roku przystąpiliśmy do Stowarzyszenia Transportowców Ziemi Łódzkiej z siedzibą w Grabowcu

W 2010 roku rozszerzyliśmy ofertę o transport ładunków niebezpiecznych. Wszystkie nasze pojazdy są uzbrojone w niezbędne wyposażenie do przewozu ADR oraz kierowcy posiadają odpowiednie szkolenia.

Dzięki terminowości oraz bezszkodowości podjęliśmy współprace w przewozach szkła wg. strategii zarządzania "Just in Time" w kooperacji z Schade Polska.

Oferujemy

 • Transport uniwersalny

  Posiadany tabor umożliwia nam wszechstronne i kompleksowe wykonanie usług transportowych do 24 ton i 102 m3. Naczepy posiadają certyfikat XL, zamknięcie celne ze świadectwem uznania oraz możliwość bocznego i górnego załadunku. Dodatkowo wyposażone są w pasy transportowe, maty antypoślizgowe oraz kątowniki.

 • Transport chłodniczy

  Transport w temperaturze kontrolowanej od minus 30 stopni C do plus 30 stopni C. Wszystkie chłodnie posiadają termograf rejestrujący temperaturę podczas transportu z możliwością wydruku. Dodatkowo posiadamy chłodnie z doppelstock - możliwość załadunku 66 europalet.

 • Transport ADR

  Pojazdy są uzbrojone w niezbędne wyposażenie do przewozu ADR oraz kierowcy posiadają odpowiednie szkolenia. Świadczymy usługi przewozu klas: 2, 3, 4.1, 4.2, 4.3, 5.1, 5.2, 6.1, 6.2, 8, 9.

 • Transport specjalistyczny szkła

  Posiadamy tabor specjalistycznych naczep inloader do transportu tafli szkła. Dzięki terminowości oraz nie nagannej opinii wykonujemy usługi w strategii zarządzania " Just in Time".

 • Transport TIR

  Świadczymy usługi transportowe poza państwa Unii Europejskiej. Specjalizujemy się w transportach do Białorusi, Ukrainy, Rosji. Posiadamy Karnety TIR.

Pewność

Stawiając na naszą firmę masz pewność, że Twój ładunek jest w dobrych rękach, nasi kierowcy zawsze docierają do celu.

Bezpieczeństwo

Samochody uznanych marek takich jak DAF, Marcedes, czy Scania gwarantują bezpieczne dostarczenie ładunku.

Terminowość

Wiemy jak istotne jest doręczenie ładunku na czas, dlatego dokładamy wszelkich starań by Państwa transport dotarł w umówione miejsce w określonym terminie.